Contact Us Buttons
User login
בניית אתרים בקוד פתוח
בניית אתרים בקוד פתוח
מה זה בניית אתרים בקוד פתוח?
כשזה מגיע לבניית אתר, אתם עומדים בפני מגוון החלטות שצריך לקבל. הכי חשוב זה שיתוף פעולה עם הסוכנות הנכונה. (קצת פרסום מכירות, אבל אני עומד מאחורי ההצהרה הזו) החלטה חשובה נוספת שתקבלו בעת בניית אתר היא בחירת ה- CMS (מערכת ניהול התוכן) הטובה ביותר עבור הפרויקט שלכם. יהיו לך אפשרויות רבות, אבל רובן נכללות בשתי הקטגוריות האלה: קוד פתוח או קנייני.
רגע, מה המשמעות של "קוד פתוח" ו"קניינית"? זה מסתכם בשליטה, גישה ובעלות על קוד המקור. תוכנות קוד פתוח , כגון WordPress, Drupal ו-Laravel, זמינות לציבור באופן חופשי. המשמעות היא שמפתח יכול להוריד את הקוד, לקרוא אותו ולשנות אותו. תוכנה קניינית, כגון Wix או SquareSpare, נמצאת בבעלות, מנוהלת ומתוחזקת על ידי החברה או האדם שיצר אותה. כלומר, אתה יכול לבנות איתם אתר, אבל חסר לך הכוח לשנות את הקוד הבסיסי.

ב-Appsoft, אנו מעודדים את הלקוחות שלנו להשתמש בתוכנה הטובה ביותר עבור העסק שלהם.אנו תמיד נמליץ ונעדיף לעבוד על פלטפורמת קוד פתוח עבור כל פרויקט.

יתרונות השימוש בתוכנת קוד פתוח:
בעלות על תוכנה
פתרונות קוד פתוח אינם בבעלות חברה ספציפית, כלומר אתה הבעלים של האתר שלך והתוכן שלו כדי שתוכל לקחת אותו לכל מקום.

רוב פתרונות התוכנה בקוד פתוח מכוסים תחת הרישיון הציבורי הכללי של GNU , כלומר הם נגישים לציבור. זה מבטיח שכל אחד יכול להסתכל, לשנות ולהפיץ את הקוד כרצונו, וכ'שלו'. בנוסף, הוא מפותח בקהילה, כך שאף אדם או חברה אינם בעלי הזכויות עליו, מה שהופך אותו לנייד מאוד. זה שונה מתוכנה קניינית שבדרך כלל נמצאת בבעלות וברישיון של חברה או ארגון ספציפיים. לכן אתה לא בהכרח 'הבעלים' של האתר שלך או הקוד שלו ויכול להיתקל בבעיות אם וכאשר תבחר לעבוד עם ספק אחר. ייתכן שתוכל להוריד את הגרפיקה וחלק מהתוכן, אבל אין לך גישה למערכת הבסיסית.

לדוגמא: נניח שפיתחנו אתר אינטרנט מתקף ושילוב פורטל חווית לקוח מדהים עבור העסק שלך. במקרה אתה מוכר את העסק הזה ועובר לדברים גדולים יותר. נחש מה. אנחנו השתמשנו בקוד המקור הפתוח כבסיס לבנות ולפתח את ההיבט המקוון של העסק שאתה מוכר - כך שנוכל לעבוד איתך שוב כדי לבנות עוד חוויה מקוונת מדהימה למיזם החדש שלך ללא כל חישוקי רישוי תוכנה קנייניים מטרידים.

גמישות תכונה
קוד פתוח פירושו שאתה יכול לראות את קוד המקור, מה שמאפשר לך להתאים אישית את הפתרון כדי לענות על הצרכים שלך במקום להיות מוגבל לתכונות ולפונקציונליות שסופקו.

פתרון תוכנה קנייני בדרך כלל לא נותן למפתחים אחרים לראות את הקוד. הם שוכרים מפתחים פנימיים לעבוד ולתמוך בתוכנה הקניינית שלהם והם היחידים שבאמת יכולים לשפר את התכונות שלה. כתוצאה מכך, ייתכן שתצטרך להמתין שבועות או שנים לפני שתוסיף את התכונה או הפונקציונליות הרצויים על ידי החברה שתחזק את התוכנה.

מכיוון שהקוד זמין לציבור, קהילת הקוד הפתוח משנה ויוצרת ללא הרף תכונות חדשות לשימוש כל אחד. אם אתה מוצא מודול או פלאגין שמבצעים את רוב הפונקציות שאתה צריך, עדיין יש לך את הגמישות להתאים אישית את החלקים הנוספים שאתה רוצה. אז האפשרויות הן כמעט בלתי מוגבלות. לדוגמה: אם אתה צריך לשלב את פורטל החברים שלך עם Salesforce או CRM אחר כדי לעקוב אחר כרטיסי תמיכה פתוחים, או להציע אפשרויות יציאה מרובות בהתאם למיקום המשתמש.

קוד פתוח ממלא תפקיד חשוב בפתרונות דיגיטליים ארגוניים , חדשנות והנעת יצירת ערך עסקי יעיל מונע טכנולוגיה. בעוד שבקרת עלויות היא יתרון מאחורי פתרונות קוד פתוח, יש פוטנציאל הולך וגדל עבור ארגונים ארגוניים ליהנות מפיתוח תוכנה מהיר, אבטחה, ביצועים ותכונות. אלה ממשיכים להוביל את מקבלי ההחלטות לקראת בחירת קוד פתוח כבסיס לפיתוח האינטרנט שלהם . קוד פתוח הוא כעת רכיב אינטגרלי לעסקים ארגוניים, ומספק תכונות תואמות עם תוכנה קניינית. עיצוב, פיתוח, הטמעה ותמיכה ארוכת טווח הם כל התחומים שבהם פיתוח אתרים בקוד פתוח ציון גבוה ב-IT ארגוני.

יתרונות נוספים בקוד פתוח הם:

-איכות תוכנה
קוד מקור פתוח הוא לרוב איכותי יותר. תוכנה שנוצרה על ידי צוות מפתחים יכולה להיות באיכות נמוכה יותר מזו שפותחה על ידי אלפי מפתחים מכל רחבי העולם עם ניסיון בטכנולוגיות, תעשיות ופרויקטים שונים. ובאגים בתוכנת קוד פתוח מזוהים מהר מאוד מכיוון שהקוד נבדק כל הזמן על ידי מפתחים מרובים.
אפילו קוד שנכתב על ידי מפתח בודד הוא לרוב איכותי יותר אם הוא בקוד פתוח. אם אתה כותב קוד שרק אתה או עמיתיך הקרובים תראה, ייתכן שלא אכפת לך הרבה מסגנון הקוד. אבל אם תכתוב קוד שכולם יכולים לראות, תעשה כל שביכולתך כדי לא להיראות כמו קוף קוד. ביקורות, תרומות ושחזור מהקהילה מועילים כאן.

-אבטחת מידע
עליך להשתמש בתוכנת קוד פתוח לפיתוח יישומים מכיוון שהיא מאובטחת יותר. הקהילה מוצאת ומדווחת באופן מיידי על פגמי אבטחה שבעל התוכנה בדרך כלל מתקן מיד.
בתורו, אם יש פגם אבטחה במוצר תוכנה קנייני, אף אחד לא יידע עד שמישהו ייפול קורבן לאיום שהוא מהווה.
כמו כן, מוצרים בקוד פתוח אינם יכולים לעשות שימוש לרעה בנתוני המשתמשים ולהשתמש לרעה בכוונה, כפי שחלק מחברות תוכנה קנייניות עושות. הקהילה תגלה את ההתעללות הזו, והמוניטין של התוכנה ושל בעליה ייהרס.

-התאמה אישית
פיתוח תוכנת קוד פתוח אומר בדרך כלל שאתה מפתח תוכנה הניתנת להתאמה אישית בקלות. מכיוון שקוד המקור פתוח, מפתח יכול בקלות להוסיף שינויים בפונקציונליות של הממשק.
לדוגמה, Apache CloudStack היא תוכנת קוד פתוח המאפשרת מחשוב ענן. דוגמה נוספת היא פלטפורמת הקוד הפתוח Botpress , המאפשרת למפתחים ליצור בקלות צ'אטבוטים מותאמים אישית. מפתחי KeenEthics שהם תורמים של Botpress מרגישים שמחים כשהם מסוגלים להפוך את החיים של מישהו אחר לפשוטים יותר.
קוד פתוח עוסק בצבירה ושיתוף של ניסיון. לפעמים, אתה רואה שלפרויקט תוכנה בקוד פתוח חסר משהו ואתה ממלא את החסר הזה על ידי תרומה של הקוד שלך. פעמים אחרות, אתה מבין שאתה יכול לעשות משהו טוב יותר. קוד פתוח עוזר לך להתמודד עם שעמום ולזכות בהכרה מעמיתים.