Contact Us Buttons
User login
פיתוח ופתרונות תוכנה
פיתוח ופתרונות תוכנה
שירותי פיתוח תוכנה הם כבר זמן רב הבחירה הפופולרית של חברות רבות מכיוון שהם לא רק חוסכים זמן עבור פרויקט או משימה ספציפיים, אלא גם מאפשרים לחברות גישה ליותר אנשי מקצוע כמו גם מומחים בעלות סבירה מאשר פיתוח פנימי. ובעולם שבו רוב כולם צריכים לעבוד מרחוק מהבית, שירותי פיתוח תוכנה מעולם לא היו מושכים יותר.
מהו פיתוח תוכנה?
פיתוח תוכנה הוא תהליך של הגה, ציון, עיצוב, תכנות, תיעוד, בדיקה ותיקון באגים הכרוכים ביצירה ותחזוקה של יישומים, מסגרות או רכיבי תוכנה אחרים. פיתוח תוכנה הוא תהליך של כתיבה ותחזוקה של קוד המקור, אך במובן הרחב הוא כולל את כל הכרוך בין תפיסת התוכנה הרצויה ועד לביטוי הסופי של התוכנה, לעיתים בתהליך מתוכנן ומובנה"

אם אתה אוהב את ההסבר הקצר, הנה מה שאתה צריך קודם כל לזכור. שירותי פיתוח תוכנה הם תהליך מסובך לעיצוב אפליקציה או תוכנה על מנת לעמוד ביעד עסקי או אישי מסוים, מטרה או תהליך. תהליך זה מורכב משלבים שונים: תכנון, ניתוח, עיצוב מוצר, פיתוח והטמעה, בדיקה, תחזוקה .

פיתוח תוכנה הוא דבר מסקרן אך מורכב מאוד שבדרך כלל היה עובר הרבה תהליכים. אין להקל ראש בכל צעד שכן הצלחתו של פרויקט תלויה בהם. כאן ניקח אותך דרך 7 תהליכי פיתוח התוכנה ש-Savvycom עוקבת אחריהם:

ניתוח ותכנון
בשלב הראשון, מחזיקי עניין, משתמשי קצה וצוות הפרויקט לעיתים קרובות מתאספים ודנים על מנת לקבוע מה בדיוק הדרישות. לאחר מכן, צוות הפרויקט צריך להגדיר כיצד תוכנה עתידית מתוכננת ובאילו שפות תכנות ישמשו. להלן מספר נקודות מפתח של שלב ראשון וגם חשוב זה:

התאמה: איך הפרויקט הזה מתחבר למשימה ולמטרות הגדולות יותר של החברה שלך?
זמינות והקצאת משאבים: האם יש לך את האנשים והכלים הדרושים לך כדי לקחת את זה על עצמך?
תזמון פרויקט: כיצד פרויקט זה משתלב במטרות החברה שלך ובמשימות אחרות?
הערכת עלות: כמה זה הולך לעלות?

השלב הבא הוא להבין את הדרישות הטכניות של פרויקט זה. כל היבט של התוכנה, בין אם זה אפליקציה, עיצוב מחדש של אתר, או פשוט תכונה חדשה, צריך לפתור את הבעיות של הלקוח.
כשאתם עוברים משלב התכנון וממשיכים למלא את הצהרת העבודה, שאלו שאלות סביב פרויקט זה, כגון:
איזו בעיה זה פותר?
מי ישתמש בזה ולמה?
איזה סוג של קלט/פלט נתונים דרוש?
האם תצטרך להשתלב עם כלים אחרים או ממשקי API?
איך תטפל באבטחה/פרטיות?
לאחר שצוות הפיתוח שלך יקבל את התשובות לשאלות אלו או לאחר שתסיים לדון עם צוות מיקור חוץ , הם יכולים להתחיל לזהות דרישות טכניות, מונחי בדיקה ולהחליט על ערימת טכנולוגיה. זה גם כאשר אתה עשוי להתחיל לתכנן ספרינט (אם אתה משתמש בתהליך פיתוח תוכנה Agile) או לפרק משימות גדולות לשלבים מעשיים יותר.

עיצוב ויצירת אב טיפוס
עם הדרישות במקום, הגיע הזמן להתחיל לעצב איך התוכנה הזו תיראה ואיך היא תתפקד. פונקציונליות וזרימה צריכים להיות לכל היותר חשובים מההתחלה.

בהתאם לתהליך פיתוח התוכנה שאתה עוקב אחריהם, שלב זה עשוי להיות פירושו של יצירת wireframes פשוטים כדי להראות כיצד אינטראקציות יפעלו בתוכנה, או ליצור אבות טיפוס מלאים יותר כדי לבדוק עם משתמשים. לחלופין, ייתכן שתחליט שאתה צריך עוד משוב מהמשתמשים ותעשה ספרינט עיצובי כדי לקבל במהירות תכונה או רעיון בפני המשתמשים שלך.

פיתוח ויישום תוכנה:
שלב זה ידוע גם בשם "תכנות" או "קידוד", שבו מתכנתי מחשבים כותבים קוד תוכנית בשפת התכנות המתאימה. לאחר מכן מתכנתים עורכים ניסויים על מנת לאתר שגיאות ולתקן אותן עד שהן נטולות שגיאות. זה החלק שבו תרצו לשמור על קשר עם צוות הפיתוח כמה שיותר כדי להבטיח את קצב הפרויקט שלכם.

בדיקה:
לאחר שהתוכנה מקודדת לחלוטין, יש לשלוח אותה לצוות הבדיקות לפני הפריסה, אשר נותן משוב לאחר השימוש בה. למרות שמתכנתים צריכים לוודא שאין שגיאות קיימות, ייתכן שהבעיות לא ברורות להם. לכן, צוות הבדיקות ישתמש במקרי בדיקה שונים כדי לבצע ניפוי באגים בתוכנה כדי להבטיח תפקוד מיטבי.

פריסה:
עם הכל מחוץ לדרך, זה סוף סוף הזמן להשיק את התוכנה שלך לכל המשתמשים שלך. מה שאנחנו מדברים עליו כאן הוא לדחוף את הקוד שלך לייצור. תוכנית פריסה חכמה בתוספת מוצר נטול שגיאות יבטיחו את הצלחת הפרויקט.

תפעול ותחזוקה:
תהליך פיתוח התוכנה לא הסתיים לאחר השקת התוכנה שלך. זה "מחזור חיים של פיתוח תוכנה", בסופו של דבר. סיומו של שלב אחד הוא רק ההתחלה של שלב אחר, וזה נכון גם לאחר ההשקה.

דרישות וצרכי ​​הלקוח נמצאים תמיד במנוסה. וכשאנשים יתחילו להשתמש בתוכנה שלך, הם ללא ספק ימצאו באגים, יבקשו להוסיף תכונות חדשות ויבקשו פונקציונליות נוספת או אחרת. שלא לדבר על התחזוקה והתחזוקה הבסיסית של התוכנה שלך כדי להבטיח זמן פעולה ושביעות רצון לקוחות.

לבסוף, לאחר התקנת התוכנה על המערכות או המכשירים של הלקוחות. המתכנתים יבצעו תחזוקה תקופתית על מנת להבטיח שהתוכנות יוכלו לפעול בצורה חלקה ולעמוד בקצב של אפליקציות אחרות באותו שימוש שעות נוספות.

מפתחי תוכנה הם המוחות היצירתיים וסיעור המוחות מאחורי תוכניות מחשב. בעוד מפתחי תוכנה מסוימים עשויים להתמקד בתוכנית או באפליקציה ספציפית, אחרים יוצרים רשתות ענק או מערכות בסיסיות שעוזרות להפעיל ולהפעיל תוכניות אחרות. ישנם שני סיווגים עיקריים של מפתחים: מפתחי תוכנת אפליקציות ומפתחי תוכנת מערכות.

חלק ניכר מהיצירה בפועל של תוכנות מתרחש באמצעות כתיבת קוד, ומפתחי תוכנה מפקחים על כך. בהתאם לחברה בה הם עובדים, מפתח תוכנה ינתח את צרכי המשתמש ולאחר מכן יצור, יבדוק ויפתח תוכנה שתפתור בעיה, תספק בידור או פשוט תקל על הקהל המיועד לו.

לאחר מיפוי העיצוב, יצירת תרשימי זרימה וניסוח כל שלב בתהליך, המפתחים יבנו דיאגרמות ומודלים כדי להדריך מתכנתים כיצד לכתוב את הקוד עבור התוכנית.